,

אדוויס מספקת ממיר סולאראדג' לכנסת ישראל

פרויקט "כנסת ירוקה" - הכולל הקמת מערכת סולארית לייצור חשמל בהסדרת "מונה נטו"

חברת אדוויס גאה לספק את הממיר הסולארי הפרלמנטרי הראשון בארץ 
פרויקט "כנסת ירוקה", הכולל הקמת מערכת סולארית לייצור חשמל בהסדרת "מונה נטו" על גג הכנסת והתייעלות אנרגטית במבנה הכנסת, הושק ביום ד' 2.1.14 במעמד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ ושר התשתיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום. מדובר בהחלטה שתחסוך לכנסת מאות אלפי שקלים על ידי צמצום שליש מצריכת האנרגיה בחשמל ובמים.

דגם המערכת הסולארית שהוקם על גג הכנסת והושק במהלך הטקס המכובד על ידי יו"ר הכנסת, הוקם וסופק על ידי חברת אדוויס המתמחה בתחום הפתרונות למערכות סולאריות מונה נטו וזאת תוך שימוש בממיר סולאראדג' בטכנולוגיה הישראלית המובילה בחדשנותה את שוק הממירים בישראל ובעולם. 
במסגרת שלב א' של הפרויקט, הכולל בתוכו 13 פרויקטים שונים שמתמקדים באנרגיה ומים, כלולה גם הקמת המערכת הסולארית לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת על גג מבנה הכנסת, בשטח של 4,650 מ"ר.

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ אמר באירוע כי "סוף סוף הכנסת מציגה קו ירוק שהוא קונצנזוס ומוכיחה שוב שנושאי סביבה הם נושאים חוצי גבולות ומפלגות. חיסכון בהוצאה אנרגטית והשקעתו באפיקים חברתיים סביבתיים משמעותו חיזוק הקשר בין צדק חברתי, צדק סביבתי ושלום. בזמן שמשרדי מוביל מהפכה סביבתית בתעשייה ובבתי התושבים, חייבים שסמל המדינה יהפוך לגורם המוביל במהפכה ירוקה, כי תפקידה של הכנסת להגן על הדורות הבאים והגנת הסביבה היא התכלית לכך כי מי שרוצה לחשוב רחוק, צריך לחשוב ירוק".

עם הקמת המערכת הסולארית על גג המבנה, תצטרף כנסת ישראל לפרלמנטים שונים בעולם בהם קיימות מערכות דומות ושביניהם גרמניה, אוסטרליה והודו, ותהפוך לפרלמנט בו מותקנת המערכת הפוטו-וולטאית הגדולה בעולם.

{formbuilder:5446}